اجزای اصلی جک های هیدرولیک

لوله (barrel)

وظیفه ی اصلی بدنه یا لوله ی جک، نگه داشتن فشار است. لوله جک معمولا از یک لوله ی بدون درز درست شده است. در ادامه دومین جزء از اجزای اصلی جک های هیدرولیک را خواهید خواند.

پایه یا درپوش (base or cap)

وظیفه ی اصلی درپوش بستن محفظه ی فشار از یک سمت می باشد. درپوش بوسیله ی جوشی، رزوه ای، پیچ و یا میله های کششی به بدنه متصل می شود.

سرسیلندر (cylinder head)

وظیفه ی اصلی سر سیلندر، بستن محفظه ی فشار از سمت دیگر می باشد. سرسیلندر ممکن است یک سیستم آببندی یکپارچه برای دسته پیستون داشته باشد و یا از یک گلند آببندی استفاده نماید. سرسیلندر با رزوه، پیچ یا میله های کششی به بدنه وصل می شود. یک سیل استاتیکی یا اورینگ بین سرسیلندر و لوله ی جک استفاده می شود. در ادامه چهارمین جزء از اجزای اصلی جک های هیدرولیک را خواهید خواند.

پیستون (piston)

وظیفه ی اصلی پیستون جدا کردن قسمت های با فشار مختلف درون لوله است. شیارهایی بروی پیستون ماشین کاری شده است که سیل های لاستیکی یا فلزی و یاتاقان ها درون آنها قرار گیرند. که این سیل ها می توانند دوطرفه یا یک طرفه باشند. اختلاف فشار بین دو طرف باعث می شود پیستون باز و بسته شود. در ادامه آخرین جزء از اجزای اصلی جک های هیدرولیک را خواهید خواند.

میله پیستون (piston rod)

میله پیستون معمولا قطعه ی فولاد نورد سخت با لایه ای از کروم است که به پیستون وصل شده است. در سیلندرهای یک طرفه میله پیستون از یک سمت و در سیلندرهای دو طرفه، میله پیستون از دو سمت پیستون و تا خارج از لوله ی جک ادامه می یابد. میله پیستون، عملگر هیدرولیکی را اجزای ماشین وصل می کند که عمل مورد نظر انجام شود.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 6 میانگین: 5]
شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *